Facebook niebawem usunie przycisk like z Twojego fanpage Dodaliśmy nowe usługi. Zobacz zakładkę: NOWE USŁUGI

Facebook niebawem usunie like z Twojego fanpage

Facebook niebawem usunie like z Twojego fanpage

Ulubiony niebieski przyciska "lubię to" już niebawem zniknie z Twojego fanpage na Facebooku.

To co wyróżniało ten portal społecznościowy od wielu lat, charakterystyczny, wręcz kultowy i wszędzie rozpoznawalny niebieski kciuk skierowany w górę zniknie z platformy Facebooka. Rozpoznawalny znak towarowy firmy Marka Zuckerberga, który informował o  popularności i sukcesie jakiejś strony niebawem zostanie z niego usunięty. Czyżby to już koniec Facebooka jaki znamy od początku jego powstania w 2004 roku? To właśnie dla tych polubień zakładane były strony, gdzie ilość polubień wskazywała na popularność danej firmy, marki , produktu czy osoby.

A co w zamian oferować będzie teraz Meta?
Meta, bo tak teraz nazywa się firma Marka Zuckerberga po zmianach zaoferuje Ci na Twojej firmowej stronie wyświetlanie tylko informacji o Twoich obserwujących, których później będzie trudniej zdobyć. Obecnie wystarczy kliknąć przycisk "Lubię to' aby osoba lubiąca daną stronę była też jej obserwatorem. Można poprawić te statystyki korzystając z serwisu www.likomatic.com, gdzie dokonasz szybkiego uzupełnienia o dowolną ilość potrzebnych polubień, które w przyszłości przełożą się na widoczne ilości Twoich obserwatorów strony. Pamiętaj, że liczba obserwujących będzie bardzo ważna po zmianach bo to ona będzie potem pokazywała jak Twoja strona jest oceniana pod względem popularności i do ilu osób trafią twoje przyszłe publikowane informacje, które ukazywać się będą na stronach osób obserwujących Twoją stronę w ich aktualnościach.
Czy te nowe zmiany przyjmą się, czy i jak wpłyną na działanie stron firmowych dowiemy się dopiero po czasie. Każde takie zmiany niosą ze sobą pewną niewiedzę, co będzie dalej i jak zareagują odbiorcy. Może właśnie jest jeszcze czas na wykorzystanie dostępnych obecnych możliwości, aby podbić popularność danego fanpage i potem z pozycji lidera spoglądać na to co będzie się działo z pozyskiwaniem popularności na Facebooku. Obecnie polubienie fanpage powoduje, że publikowane na nim treści, materiały, zdjęcia, filmy trafiają do stron, które go polubiły ale jak będzie w przyszłości to nie wiadomo, testy różnych wariantów zmian na Facebooku trwają i mogą nas zaskoczyć. Oby tylko nie zaskoczyły nas negatywnie.
Facebook takie zmiany tłumaczy niby zbieraniem tzw. "pustych polubień", gdzie próbuje udowodnić, że takie polubienia nie wchodzą w relacje z daną stroną firmową a tylko pokazują ilość polubień strony. Można to zrozumieć, ale nie zmieni się nagle spostrzeganie stron przez ludzi, którzy bardziej ufają stronie, która ma 2000 polubień niż stronie, która ma tylko kilka takich polubień. Więc sam zdecyduj, co dla Ciebie jest w tej chwili bardziej opłacalne. Masz już niewiele czasu, aby pozyskać dowolną ilość nowych fanów na swój fanpage. Możesz to zrobić np. na stronie www.likomatic.com, gdzie do wyboru masz całą paletę usług umożliwiających pozyskanie nowych polubień. Sprawdź, jakie są tam oferowane usługi a zapewne znajdziesz tam coś dla siebie i nie zostaniesz w tyle ze swoją działalnością i nie wyprzedzi cię konkurencja.